HOJSOVA STRÁŽ, ŠUMAVA : SPORT, TURISTIKA

Cesta: Titulní stránka > Sport, turistika

Sport, turistika

VLEKY NA HOJSOVCE:

Lyžařský vlek Vyhlídka
(pod Hotelem Stráž)
délka: 300m,
9-16 hodin, večerní lyžování.
Tel: 376 390 114

Dlouhá louka
délka: 400 m
Tel.: 737 510 893

Zátiší
350 m
Tel.: 603 443 552

Sport, turistika

Sbor dobrovolných hasičů a dobrovolníci z řad našich spoluobčanů pořádají sportovní a společenské akce, které navštěvuje každým rokem více účastníků a to nejen z řad našich spoluobčanů, ale i z řad rekreantů, kteří naši obec navštěvují a i občané ze Železné Rudy, Špičáku a ostatních obcí a měst. Jedná se o letní dřevěnou olympiádu, o zimní olympiádu, o den dětí, o hojsoveckou pouť, o úklid odpadů nahromaděných v lese podél cest po zimní sezóně, o pivní běh, o pošumavskou ligu horských kol, o mikulášskou jak pro děti, tak pro dospělé, o jarní taneční zábavu a o další akce, o kterých budete konkrétně informování na těchto stránkách.

Hojsova Stráž je letním i zimním rekreačním střediskem s možností zasportovat si, ale i odpočinout si. Ty aktivnější mají možnost v zimní sezóně využít lyžařské vleky jak na Hojsovce, tak i v blízkém okolí. Z velkého množství lyžařských středisek je možnost navštívit např. středisko Ski Areál Špičák, Javor v Bavorské Rudě, kde je i běžecké lyžařské centrum a ostatní střediska na Špičáku a v Železné Rudě. V Hojsově Stráži jsou upravené běžecké tratě a těmito se dostanete jak na Špičák, tak do Železné Rudy a okolí.

Pro letní sezónu můžete využít svoji rekreaci nejen k procházkám po Šumavě a k cykloturistice, ale i k návštěvě různých akcí, kterých je v Hojsově Stráži, ale i v blízkém okolí nespočet např. (výstavy, muzea, hrady, zříceniny, pohádkové země, soukromé pivovary apod.).

Na Železnorudsku na Vás čeká sedm v terénu vyznačených, ski-touringových tras (formát pdf).

Tipy pro pěší turistiku

Hřebenová tůra nabízející překrásné výhledy. 15 km.
Tam i zpět celkem 12 km. Na trase 14 zastavení. Seznámíte se s historii obce Hamry, Královského hvozdu i hory Ostrý, s místní flórou a faunou.
Připravuje: Informační server ŠumavaNet.CZ
Webdesign & hosting: ŠumavaNet.CZ